Ubytování Švýcarsko

Ať už jedete na delší či kratší dovolenou do Švýcarska nebo kamkoliv jinam, vždy se potřebujete někde ubytovat. Ve Švýcarsku, tak jako v mnoha jiných zemích, máme v tomto směru rozmanité možnosti. Vždy ale musíme počítat s tím, že vzhledem k cenám, na které jsme zvyklí, bude ubytování o poznání dražší.

Hotely a hostely

Pro výběr vhodného ubytování ve Švýcarsku v některém z mnoha hotelů nám dobře poslouží příručka Swiss Hotel Guide každoročně vydávaná Švýcarskou hotelovou asociací. Členství v asociaci není pro hotely povinné, ale i tak je z čeho vybírat. Ve Swiss Hotel Guide najdeme podrobný přehled o zhruba polovině švýcarských hotelů. Pro běžného turistu je to zcela postačující. Ve Švýcarsku je v ceně za ubytování již zahrnuto spropitné a nemusíme tedy řešit, kolik je vhodné dát, abychom nevybočili z místních zvyklostí. Nabídky ubytování uvádí v naprosté většině případů cenu za osobu. Především ve známých a turisty často vyhledávaných lokalitách je vhodné zarezervovat si ubytování s předstihem. Někdy je také potřeba zaplatit zálohu. Kdo hledá pro dovolenou ve Švýcarsku levnější ubytování, může využít garni hotely, které nabízejí pouze ubytování bez stravy.

Ubytování v soukromí

Ubytování v soukromí bývá levnější. Většinou je tento druh ubytování ve Švýcarsku dostatečně kvalitní a není tedy potřeba mít obavy. Podle vlastních požadavků, kterými zohledníme počet dnů, počet osob, lokalitu a naše finanční možnosti, můžeme vybírat mezi pronájmem bytu, chaty, chalupy nebo apartmánu. V horských oblastech jsou nabízeny k pronajmutí malé útulné horské chaty. Stále populárnějším se stává ubytování na venkovském statku.

Kempy, mládežnické ubytovny

Kempy a mládežnické ubytovny (hostely) představují nejlevnější možnosti ubytování ve Švýcarsku. Není potřeba se jich nijak obávat, většinou jsou na velmi solidní úrovni. Pokud ale uvažujete právě o této formě ubytování, měli byste si dopředu zjistit všechny potřebné informace. Například některé hostely neubytují osobu bez členské karty národních organizací patřících k Mezinárodní federaci mládežnických hostelů. Jiné sice ubytují, ale neposkytnou bez ní slevu. Hostely i kempy jsou pro turisty přitažlivé především svou cenou a bývají tak často obsazeny. Před cestou je tedy vhodné, pokud plánujeme nocleh v kempu nebo hostelu, zarezervovat si ubytování předem.